Udany pierwszy kwartał w Rainbow Tours

Giełdowy touroperator wytrwale realizuje prognozy finansowe. Po podsumowaniu wyników zarówno jednostkowych, jak i skonsolidowanych okazało się, że wzrost przychodów jest zgodny z oczekiwaniami zarządu.

Jednostkowe wyniki Rainbow Tours to wzrost zysku netto aż o 920 procent w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym. To efekt przede wszystkim bardzo dobrze przygotowanej oferty zimowych egzotycznych wyjazdów.
Skonsolidowane wyniki całej grupy to również wzrost w porównaniu do pierwszego kwartału 2007 roku. W okresie pierwszych trzech miesięcy 2008 roku grupa kapitałowa wypracowała zysk netto wyższy o 227 procent.

Wyniki zarówno jednostkowe, jak i skonsolidowane pozwalają nam być spokojnymi o prognozy roczne. Obserwujemy ciągły wzrost obrotów, co na pewno przełoży się na wyższe wyniki niż w poprzednich okresach. Jesteśmy zadowoleni z kierunku, w którym rozwija się spółka – komentuje Remigiusz Talarek, wiceprezes Rainbow Tours.

Touroperator wymienia w raportach kilka czynników, które znacząco wpłyną na wyniki finansowe. Jest to przede wszystkim rekordowa w tym roku przedsprzedaż ofert turystycznych, która jest większa o 75 procent niż w minionym roku.

Wpływ na dobre wyniki będą też miały regularnie otwierane kolejnych salonów sprzedaży. W tej chwili działa ich już 31, a w najbliższych miesiącach działalność rozpoczną salony w Zielonej Górze, Kaliszu i Wrocławiu.

Rainbow Tours liczy również na to, że wcześnie wydany zimowy katalog egzotyczny wpłynie na wzrost sprzedaży nawet o połowę. Egzotyczna oferta wyjazdów trafiła do salonów już w maju.

Ponadto, spółka intensyfikuje wspólne działania z zależnymi spółkami technologicznymi Travelovo i Traveltech. Nowoczesna platforma sprzedażowa ułatwi klientom dostęp do oferty, co w dużym stopniu wpłynie na wyniki sprzedaży.

**
Rainbow Tours S.A. działa na rynku usług  turystycznych od 1990 roku. W 2000 roku doszło do fuzji Rainbow Polska z Globtroter Polska i było to pierwsze na polskim rynku połączenie dwóch touroperatorów.
W maju 2007 roku zapadła decyzja o wprowadzeniu spółki do publicznego obrotu, a w październiku Rainbow Tours pojawiło się na parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych.

Źródło Rainbow Tours. Dostarczył netPR.pl
Authors

Related posts

Top