Samsung zainspirował: zwycięskie aranżacje kuchni

Wyjątkowe pomysły projektantów, stylowe aranżacje kuchni i cenne nagrody ? zakończyły się ponad czteromiesięczne zmagania o tytuł najpiękniejszej kuchni i najciekawszego projektu wnętrza kuchennego w ramach konkursu ,,Samsung inspiruje w kuchni?.

W drugiej edycji konkursu wzięło udział ponad 170 projektantów i właścicieli kuchni. Konkurs ?Samsung inspiruje w kuchni? składał się z dwóch odsłon: jednej dedykowanej zawodowym projektantom oraz drugiej, skierowanej do posiadaczy pięknych i stylowych wnętrz kuchennych. W części konkursu przeznaczonej dla profesjonalistów wyznaczono trzy kategorie: ?Mała kuchnia?, ?Kuchnia minimalistyczna? oraz ?Kolor w kuchni?.

Autorem zwycięskiego projektu w kategorii ?Kolor w kuchni?, został pan Paweł Siudecki z Warszawy. Według jury zwycięski projekt to bardzo odważna i udana próba połączenia funkcji, formy i barw. W tym przypadku inspiracją były urządzenia firmy Samsung wykończone w czarnym szkle. Ciekawy design daje wrażenie estetycznie spójnej, ergonomicznej przestrzeni.

Najlepszą ?Kuchnię minimalistyczną? zaprojektował pan Bartłomiej Drabik z Krakowa. Jego świeża, stonowana aranżacja, z wykorzystaniem bieli oraz drewna brzozowego i dębowego, została przełamana ciekawymi półkami oraz nietypowym oświetleniem.

W kategorii ?Mała kuchnia? zwyciężyła praca pani Karoliny Zakrzewskiej z Wołomina. Autorce na niewielkiej powierzchni udało się zmieścić wszystkie niezbędne strefy funkcjonalne. Dzięki zestawieniu bieli i jasnego drewna, nieduże pomieszczenie może sprawić wrażenie przestronnego i pełnego światła.

Zwycięzcy wszystkich trzech kategorii otrzymali równorzędne nagrody w postaci dwudniowej wycieczki do Londynu pod hasłem ?Śladami najnowszych trendów w designie?, telewizora Samsung LED Smart TV z najnowszej serii D8000, programu CAD Kuchnie Max razem z profesjonalnym szkoleniem, a także roczną prenumeratę magazynu ?Dobre Wnętrze?.

W drugiej odsłonie konkursu ?Zrealizowana kuchnia? zwyciężyła aranżacja pani Joanny Grzywy z Żor. Jej kuchnia to połączenie nowoczesnego designu z domowym ciepłem. Zastosowanie nowoczesnych elementów zabudowy kuchennej w połączeniu z naturalnym drewnem, dało efekt funkcjonalnego i przytulnego wnętrza.   

Drugim miejscem może poszczycić się pani Jolanta Dadyńska z Zielonej Góry ? właścicielka kuchni z prawidłowo wydzielonymi strefami funkcjonalnymi i praktyczną zabudową, w której odpowiednio rozplanowano i usytuowano AGD. Odpowiednio dobrane materiały wykończeniowe, stonowane kolory i dodatki, nadały wnętrzu ponadczasowy, elegancki charakter.

Pan Grzegorz Mojecki z Kielc udowodnił, że nawet reprezentacyjna kuchnia może być w pełni funkcjonalna, jeżeli starannie dobierzemy sprzęty kuchenne i postawimy na spójną kolorystykę. Jury doceniło pomysł i aranżację wyspy kuchennej, zdecydowanie wydzielającej przestrzeń jadalni. Takie rozwiązanie świetnie prezentuje się w przestronnym i nowoczesnym wnętrzu, pozwala ukryć codzienny nieład i pozostawia domowników w ciągłym kontakcie - nawet podczas przygotowywania posiłków.

Właściciele najpiękniejszych wnętrz otrzymali zwrot kosztów zakupionych urządzeń firmy Samsung, smartfona Samsung Galaxy S II oraz roczną prenumeratę miesięcznika ?Dobre Wnętrze?.

Nagroda specjalną w postaci odkurzacza Navibot Silencio otrzymali państwo Andrzej i Małgorzata Cicheccy z Żyrardowa.

Warunkiem udziału w konkursie było wykorzystanie w projektach i realizacjach wnętrz kuchennych, co najmniej trzech sprzętów do zabudowy firmy Samsung. Urządzenia te tworzone są zawsze ze szczególną dbałością o ich funkcjonalność i design, przez to łatwo wpisują się we współczesne aranżacje. Pomysł konkursu zrodził się z chęci propagowania kreatywnego podejścia do wystroju wnętrz kuchennych oraz nagrodzenia najciekawszych kuchni wyposażonych w AGD marki Samsung.

Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl
Authors

Related posts

Top