Samsung KNOX kompatybilny z mobilnymi rozwiązaniami Microsoft

Samsung Electronics poinformował, że platforma bezpieczeństwa urządzeń mobilnych Samsung KNOX będzie obsługiwać oferowane przez Microsoft rozwiązania Workplace Join i Windows Intune (działającą w chmurze usługę MDM ? zarządzania urządzeniami mobilnymi), a także funkcję Samsung Cloud Printing we współpracy z platformą chmury danych Windows Azure oraz programem Microsoft SharePoint. Kompatybilność z opracowanymi przez Microsoft technologiami do użytku biznesowego zwiększy bezpieczeństwo danych i wydajność pracy osób korzystających z urządzeń Samsung działających na platformie KNOX.

Samsung zaprojektował KNOX jako kompletną i bezpieczną platformę mobilną dla firm, która podlega stałej ewolucji. Pozwala to zagwarantować odpowiednią ochronę w odpowiedzi na zmieniające się wyzwania związane z mobilnością i bezpieczeństwem danych firmowych ? powiedział Injong Rhee, wiceprezes grupy KNOX Business w dziale IT & Mobile Communications firmy Samsung Electronics. ? Jesteśmy dumni z długoletniej współpracy z firmą Microsoft i cieszymy się, że możemy zaoferować użytkownikom Workplace Join pełne bezpieczeństwo i wsparcie w postaci platformy mobilnej Samsung KNOX. Jesteśmy także zadowoleni, że Microsoft umożliwił zarządzanie urządzeniami z poziomu Windows Intune, co pozwoli szefom firmowych działów IT w pełni wykorzystać zalety funkcji zarządzania dostępnych w Samsung KNOX.

Workplace Join

Platforma Samsung KNOX jest pierwszym rozwiązaniem dla systemu Android oferującym pełną obsługę usługi Workplace Join wprowadzonej przez Microsoft w systemie Windows Server 2012 R2. Obecna w najnowszych urządzeniach mobilnych Samsunga usługa Workplace Join zostanie w najbliższych miesiącach udostępniona ponadto we wszystkich urządzeniach z Samsung KNOX.

Workplace Join pozwala pracownikom rejestrować swoje prywatne urządzenia mobilne w systemie firmy i uzyskiwać dostęp do zasobów korporacyjnych poprzez Active Directory. Kontrolując dostęp do tych zasobów, administratorzy sieci IT mogą skutecznie zarządzać ryzykiem oraz umożliwiać użytkownikom pracę ze zwiększoną wydajnością w modelu BYOD (Bring Your Own Device), w którym pracownicy używają własnego sprzętu do celów służbowych. W efekcie sieci firmowe zyskują wyższy poziom zabezpieczeń, a administratorzy mają pewność, że pracownicy korzystający z prywatnych urządzeń mobilnych marki Samsung posiadają odpowiedni status uwierzytelnienia i zezwolenie na dostęp do zasobów korporacyjnych.

W ramach naszego zobowiązania do świadczenia usług na rzecz firm i użytkowników działających w zróżnicowanych środowiskach IT, z radością wprowadzamy do urządzeń marki Samsung sprawdzone rozwiązania Microsoft dla strategii BYOD, pozwalające na pracę w chmurze ? powiedział Bob Kelly, wiceprezes działu Cloud & Enterprise Business Development w Microsoft. ? Użytkownicy mobilnych urządzeń marki Samsung uzyskają teraz możliwość korzystania z płynnego procesu uwierzytelniania dostępu do zasobów firmy, jaki posiadają już użytkownicy urządzeń z systemem Windows, natomiast administratorzy IT będą mogli zarządzać bazą urządzeń i użytkowników w chmurze z poziomu Windows Intune. Cieszymy się z faktu wykorzystania przez markę Samsung działających w chmurze rozwiązań Windows Azure i Office 365, dzięki którym użytkownicy smartfonów zyskają możliwość znacznie wygodniejszego niż w laptopach i komputerach stacjonarnych drukowania, za sprawą Samsung Cloud Printing. Dostrzegamy wiele obszarów przyszłej współpracy z firmą Samsung, mającej na celu dostarczanie kolejnych rozwiązań dla przedsiębiorstw pracujących w środowiskach BYOD.

Windows Intune

Oferowana przez Microsoft usługa Windows Intune umożliwia najwyższej jakości zarządzanie urządzeniami mobilnymi Samsung z rozwiązaniem KNOX. Korzystając z interfejsów API dostępnych w ramach platformy KNOX Standard, administratorzy firmowych sieci IT mogą kompleksowo zarządzać urządzeniami mobilnymi Samsung z poziomu konsoli administracyjnej Windows Intune, kontrolując dostęp do urządzeń w środowiskach wymagających wysokiego poziomu zabezpieczeń.

Samsung Cloud Printing i Windows Azure

Samsung Cloud Printing wykorzystuje działającą w chmurze platformę Microsoft Windows Azure oraz Microsoft SharePoint w celu zapewnienia komfortu drukowania z urządzeń mobilnych porównywalnego z urządzeniami PC. Użytkownicy systemów mobilnych mogą teraz z łatwością drukować dokumenty Microsoft Office bezpośrednio ze smartfona z jakością dorównującą wydrukom plików z laptopów czy komputerów stacjonarnych.

O firmie Samsung Electronics Co., Ltd. zajmuje pozycję światowego lidera w dziedzinie technologii. Liczne odkrycia i nowatorskie rozwiązania firmy rewolucjonizują świat nowych urządzeń i otwierają przed ludźmi na całym świecie nieznane dotąd możliwości. Spółka zatrudnia 236 000 pracowników w 79 krajach, a jej roczne obroty wynoszą 187,8 mld USD. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź nas na www.samsung.pl      
Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl
Authors

Related posts

Top