Puffingowana Wiśnia Puffins

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/t1.0-9/580193_461314690607791_672375197_n.jpg Wrocław, 5.08.2015

INFORMACJA PRASOWA

MARKA: PUFFINS
ASORTYMENT: Puffingowana Wiśnia Puffins – 40 g

PUFFINGOWANA WIŚNIA PUFFINS – innowacja w dziedzinie suszonych owoców

Polska marka Puffins specjalizuje się w produkcji naturalnych przekąsek, powstających dzięki unikalnej metodzie suszenia owoców, nazywanej puffingiem. Puffingowanie to suszenie owoców metodą próżniową, z zastosowaniem podciśnienia i niskiej temperatury. Największą zaletą tej wyjątkowej na skalę światową technologii, opatentowanej przez markę Puffins, jest jakość ostatecznego produktu – walory odżywcze i smakowe puffingowanych owoców są bowiem nieporównywalnie wyższe niż te, możliwe do uzyskania w procesie suszenia tradycyjnego.

Marka Puffins unikalnemu procesowi suszenia za pomocą puffingu poddała także wolne od chemii, dojrzałe, dorodne owoce wiśni. W ten sposób powstała najmłodsza propozycja ostrzeszowskiego producenta, czyli Puffingowana Wiśnia Puffins. Puffingowanie sprawia, że wiśnie stają się lekkie, kruche, chrupiące, nie kurczą się także jak tradycyjny susz, lecz zachowują swój pierwotny, pełny, okrągły kształt. Dodatkowo puffing intensyfikuje naturalny smak owoców, które stają się słodsze, jeszcze bardziej smaczne i co najistotniejsze – dzięki bardzo niskiej temperaturze suszenia – zachowują witaminy i inne bezcenne wartości odżywcze świeżych owoców! Puffingowane Wiśnie Puffins są w 100% naturalne, nie zawierają żadnych ulepszaczy smaku i wyglądu, dlatego też stanowią bogate źródło witamin i minerałów.

Wiśnie Wiśnie w swoim wnętrzu kryją mnóstwo pożytecznych składników, takich jak np. kwas jabłkowy, cytrynowy, mangan czy jod. Co ciekawe, suszone wiśnie zawierają wyższą zawartość błonnika niż świeże owoce, pozytywnie wpływają na skórę, obniżają gorączkę, poprawiają apetyt i zapobiegają anemii. Wspomagają również regenerację organizmu po intensywnym wysiłku fizycznym.

Puffingowane Wiśnie Puffins są bardzo lekkie, chrupiące i aromatyczne, można je podgryzać jako wygodną przekąskę, jak i wykorzystywać jako urozmaicenie porannego musli czy wieczornego deseru. Suszone owoce stanowią także doskonały dodatek do ciast np. do sernika, lub do pożywnych koktajli. Puffingowane Wiśnie Puffins zamknięte zostały w charakterystyczny dla marki, biodegradowalny kartonik o pojemności 40 g, w którym znajduje się specjalne wycięcie, pozwalające podejrzeć, co kryje się w środku.

www.puffins.co

*MicroFood to polska, rodzinna firma z Ostrzeszowa, która postawiła stworzyć przekąskę w 100% naturalną, a zarazem pozwalającą na słodką chwilę przyjemności bez wyrzutów sumienia . W ten sposób powstały Puffins – absolutnie oryginalne, niekonwencjonalne i jednocześnie w 100% naturalne – chrupiące owoce w zaskakująco nowej, lekkiej formie. Jest to możliwe dzięki unikatowej na skalę światową technologii suszenia owoców metodą próżniową. Suszenie próżniowe to suszenie w podciśnieniu. Dzięki zastosowaniu podciśnienia intensywne parowanie zachodzi nawet w niskich temperaturach. W podciśnieniu temperatura wrzenia wody znacznie opada (nawet do 33°C). Suszenie próżniowe pozwala na otrzymanie produktu o bardzo wysokiej jakości. Walory odżywcze i smakowe są nieporównywalnie wyższe od otrzymywanych w suszeniu tradycyjnym.

Czy suszone owoce mogą nas jednak jeszcze czymś zaskoczyć?

Okazuje się, że tak – co więcej, jak pokazują przekąski marki Puffins, mogą wręcz zrewolucjonizować nasze dotychczasowe myślenie o zdrowym podgryzaniu, podjadaniu i przegryzaniu. Puffins powstają dzięki unikatowej technologii suszenia próżniowego nazwanego puffing, stworzonego i opatentowanego przez ich producenta, firmę MicroFood. W ten sposób przekąski zachowują naturalną słodycz dojrzałych owoców i ich wartości odżywcze, co więcej – swoim kształtem również przypominają te prawdziwe, z drzew i krzewów!

Marka: Puffins

Producent: MicroFood

Pojemność: 40 g

Cena: ok. 9,99 zł

Authors
Top