Podręcznikowy szał zakupów

Ostatnie dni wakacji to czas zakupów podręczników. Rodzice już liczą ile w tym roku będą musieli za nie zapłacić i szukają oszczędności.

Choć sezon na podręczniki szkolne rozpoczyna się w czerwcu, to księgarnie największe oblężenie przeżywają pod koniec sierpnia. Zdaniem Marty Gajczyk z księgarni Matras z kupnem książek nie powinno się czekać na ostatnią chwilę. ?Warto jest dokonywać zakupów wcześniej, ponieważ zdarza się, że jakiegoś podręcznika może brakować. Wtedy trzeba będzie na niego poczekać? - dodaje.

W przypadku uczniów najmłodszych klas szkoły podstawowej za komplet pomocy dydaktycznych zapłacimy od 250 do 300 zł. Więcej zapłacą rodzice uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej i gimnazjum ? między 450 a 500 zł. Jeszcze droższe są podręczniki do szkoły średniej.

Warto porównać ceny w poszczególnych księgarniach. Wiele z nich oferuje atrakcyjne rabaty. Za zakupione podręczniki nie musimy płacić całej sumy od razu ? możemy ją rozłożyć na raty.

Do listy zakupów trzeba dopisać artykuły szkolne i plecak. Dużym zainteresowaniem cieszą się tornistry z wyposażeniem. ?Nie trzeba kupować oddzielnie piórnika, pojemnika na kanapki czy worka na buty ? to wszystko można kupić wraz z nim? - mówi serwisowi infoWire.pl Marta Gajczyk. Zestaw można nabyć nawet za 30 zł.

 dostarczył infoWire.pl
Źródło infoWire.pl. Dostarczył
Authors
Top