MESKO podpisuje list intencyjny z firmą Raytheon

Firmy badają możliwości współpracy w zakresie projektowania i produkcji rakiet


 

TEWKSBURY, Massachusetts, (11 września 2014 r.) ? firma Raytheon (NYSE:  RTN) podpisała list intencyjny ze spółką MESKO, dotyczący współpracy w zakresie korzystnych dla obu stron projektów biznesowych związanych z architekturą polskiej obrony powietrznej, a także znaczącym eksportem na rynki globalne. Firmy zbadają potencjał partnerskiej współpracy w następujących kategoriach:

  • projektowanie i kwalifikacja podzespołów pocisków Patriot GEM-T
  • integracja, montaż i produkcja pocisków Patriot GEM-T
  • niskokosztowa rakieta przechwytująca (LCI)
  • Integracja i prace inżynieryjne na poziomie systemowym

?Raytheon zamierza współpracować z firmą MESKO przy kilku ważnych projektach, które przyczynią się do rozwoju polskiego przemysłu obronnego. Projekty te obejmują opracowanie, produkcję i serwisowanie systemu obrony powietrznej WISŁA? ? powiedział Mike Shaughnessy, wiceprezes ds. łańcucha dostaw w firmie Raytheon Integrated Defense Systems. ?MESKO to firma o doskonałej reputacji, która już dziś dostarcza Polskim Siłom Zbrojnym wysokiej jakości produkty.  Raytheon cieszy się z możliwości nawiązania długoterminowej współpracy z polską spółką nie tylko w zakresie przyszłych prac związanych z projektem WISŁA, ale także wykraczających poza ten program

?Podpisanie listu intencyjnego to efekt naszej wcześniejszej i obecnej współpracy. To podstawa do kontraktów , które w przyszłości zostaną zawarte między naszymi spółkami. Jestem głęboko przekonany, że będą one obustronnie i w równym stopniu  korzystne dla firmy Raytheon i MESKO? ? powiedział Waldemar Skowron, prezes Mesko. 

 

 


dostarczył infoWire.pl
Źródło Raytheon Company. Dostarczył
Authors
Top