Kolekcja modeli samochodów Ferrari na stacjach Shell

1 czerwca na stacjach paliwowych Shell rusza nowa kampania promocyjna, nawiązująca do obchodzonej w tym roku rocznicy 60-lecia nawiązania współpracy technologicznej Shell z Ferrari. Kierowcy tankujący na stacjach Shell będą mogli zebrać unikalną kolekcję modeli Ferrari, wykonanych w skali 1:38.

Limitowana kolekcja składa się z pięciu samochodzików z ekskluzywnej serii Grand Turismo oraz jednego modelu bolidu stajni Scuderia Ferrari.Charakterystyczną cechą nowej kolekcji jest fakt, że modele Shell-Ferrari zostały wyposażone w dwa biegi. Wprawione w ruch, przechodzą płynnie na wyższy bieg i przyspieszają, wykorzystując siłę rozpędu. Model bolidu F2005 wyposażony jest w 1 bieg. 

Kolekcja modeli samochodów Ferrari będzie dostępna na stacjach Shell od 1 czerwca do 10 sierpnia 2007 r. Kierowcy otrzymają wybrany model gratis tankując 25 litrów Shell V-Power Racing. Dla tych, którzy zakupią taką samą ilość paliwa Shell V-Power, Shell V-Power Diesel lub oleju Shell Helix, modele Ferrari będą dostępne za 2 złote. Natomiast kierowcy, tankujący inne paliwa Shell będą mogli kupić model za 5 złoty po zatankowaniu 25 litrów.  

Modele Ferrari 

Ferrari Enzo – Premiera samochodu, którego nazwa nawiązuje do nazwiska twórcy stajni Ferrari, miała miejsce w 2002 r. Ferrari Enzo jest uosobieniem idei auta sportowego. Dzięki silnikowi o mocy 660 koni mechanicznych jest w stanie rozpędzić się do 100 km/h w ciągu zaledwie 3,65 sekund i osiąga maksymalną prędkość 350 km/h. 

Ferrari F430 – Model z 2004 r., który reprezentuje nową generację samochodów sportowych Ferrari wyposażonych w ośmiocylindrowy silnik V-8. Rozpędza się do 100 w 4 sekundy i osiąga maksymalną prędkość 315 km/h. 

Ferrari Superamerica – Wprowadzony w 2005 r. kabriolet Ferrari Superamerica posiada klasyczny 12-cylindrowy silnik, wyposażony w 540 koni mechanicznych. Osiąga maksymalną prędkość 320 km/h. 

Ferrari 360 Spider – Kabriolet, który stanowi połączenie nowoczesnych technologii oraz klasycznego designu samochodów Ferrari. Do osiągnięcia 100 km/h potrzebuje 4,6 sekund, a jego maksymalna prędkość wynosi 290 km/h. 

Ferrari F50 – stworzony w 1995 r. dla uczczenia 50-lecia Ferrari. Celem twórców było zaprojektowanie miejskiego samochodu o mocy bolidów Formuły 1. Obecnie jest to jeden z najbardziej poszukiwanych i, w związku z tym, najdroższych modeli, ponieważ powstało w sumie zaledwie 349 sztuk. Wyposażony w silnik o mocy 520 koni mechanicznych rozpędza się do 100 w 3,87 sekund i osiąga maksymalną prędkość 325 km/h. 

Ferrari F2005 – zwycięstwa w wyścigach Formuły 1 stanowiły cel wysiłków stajni Ferrari od początku jej istnienia. Bolid F2005 należy do generacji samochodów wyposażonych w dziesięciocylindrowy silnik V-10. Waży zaledwie 600 kg i osiąga prędkość powyżej 360 km/h. Dzięki modelom tej linii Ferrari zdobyło 6 tytułów mistrzowskich w Klasyfikacji Konstruktorów. Shell tworzył i dostarczał paliwa na potrzeby zwycięskich bolidów Ferrari.

Źródło Shell. Dostarczył netPR.pl
Authors

Related posts

Top