Dalsze wzrosty w Rainbow Tours

Kwiecień to kolejny miesiąc wzrostów sprzedaży w Rainbow Tours. Klienci giełdowego touroperatora kupili w tym czasie wycieczki za 6,6 mln złotych. Biorąc pod uwagę bardzo duże zainteresowanie ofertą letnią 2009, Zarząd spodziewa się jeszcze większej dynamiki sprzedaży w przyszłych miesiącach.

W porównaniu do kwietnia 2008 roku, tegoroczny wzrost jest na poziomie 12%.

- Nie był to jednak miesiąc tak zintensyfikowanej sprzedaży jak styczeń czy marzec. W kwietniu na ogół biura podróży odczuwają większy przestój. Okres zimowych wyjazdów zamknął się w marcu i obecnie Klienci szykują się na wycieczki zaplanowane na cieplejsze miesiące. Zainteresowanie ofertą zagranicznych podróży na lato, widzimy już od grudnia. Nie ma co ukrywać, że wczasy w Polsce oprócz dośc wysokich cen, niosą ze sobą także ryzyko kiepskiej pogody – mówi Grzegorz Baszczyński, prezes Rainbow Tours.

Na tę chwilę Rainbow Tours wyprzedane ma ponad 48% miejsc na sezon letni. Zdaniem Zarządu, mimo pogorszenia sytuacji gospodarczej, stanowi to bardzo dobry wynik, porównywalny z zeszłym rekordowym rokiem.

Narastająco od stycznia do kwietnia 2009 roku, spółka również odnotowała wzrost obrotów. Są one wyższe od tych za 2007 rok o ponad 28% i wyniosły 48,5 mln. złotych.

*** Rainbow Tours S.A. działa na rynku usług turystycznych od 1990  roku i jest jednym z największych polskich touroperatorów. Od października 2007 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W skład grupy kapitałowej Rainbow Tours  wchodzą m.in. portal turystyczny, ponad 40 biur podróży na terenie całego kraju oraz spółka na Ukrainie.
Źródło Rainbow Tours. Dostarczył netPR.pl
Authors

Related posts

Top