Bankier.TV ? pierwsza telewizja internetowa nagrywana telefonem multimedialnym

Polski Portal Finansowy Bankier.pl przy współpracy z Nokia Poland uruchomił serwis mobile.bankier.tv. Jest to pierwsza w Polsce telewizja internetowa nagrywana za pomocą telefonu multimedialnego Nokia N93.


Serwis multimedialny Bankier.TV w oparciu o pracę własnych reporterów, a także współpracę z czołowymi redakcjami w Polsce: TV Biznes, Radiem PIN i Radiem Tok FM, dostarcza użytkownikom najbardziej aktualne informacje dotyczące giełdy, gospodarki, ekonomii i finansów w postaci multimedialnej.

W ramach tego serwisu, przy współpracy z Nokia, powstała sekcja mobile.bankier.tv. Jest to pierwsza w Polsce telewizja internetowa nagrywana za pomocą telefonu multimedialnego Nokia N93.

„Zastosowanie telefonu multimedialnego pozwoliło ekipie redakcyjnej serwisu Bankier.TV na zupełnie nowe, niestandardowe podejście do dziennikarstwa – mówi Maciej Klepacki marketing manager Bankier.pl. Jest to trochę inne spojrzenie na mobilną telewizję, rozumianą obecnie jako oglądanie tradycyjnej TV na telefonie komórkowym. My chcielibyśmy używać nowoczesnych narzędzi, które pozwalają na dostarczanie newsów, wiadomości czy też komentarzy giełdowych na strony portalu jeszcze szybciej niż do tej pory„ – dodaje Klepacki.

Reporterzy posiadający telefon, który umożliwia nagrywanie wysokiej jakości materiałów multimedialnych, mają teraz możliwość kilkakrotnie szybciej i sprawniej uzyskać wypowiedzi analityków,  czy też komentarze ekspertów np. do otwarcia sesji na warszawskiej giełdzie albo konferencji prasowej spółki. Wszędzie tam, gdzie zastosowanie tradycyjnej kamery wraz z całą ekipą obsługującą nagranie wydłuża, a czasem uniemożliwia szybkie dostarczenia wiadomości użytkownikom portalu, pojawia się alternatywa w postaci mobile.bankier.tv. Zastosowanie tego typu rozwiązań to znaczne zwiększenie dostępności dziennikarzy do potencjalnych materiałów. Nie ma już potrzeby wspólnej obecności kamerzysty z reporterem. Jest to istotne zwłaszcza w momencie, gdy w tym samym czasie odbywają się dwie lub trzy konferencje prasowe spółek giełdowych z których relacje przeprowadza Bankier.TV. Wówczas prezentowane na nich fakty, często bardzo istotne dla inwestorów, mogą natychmiast, jeszcze w trakcie samej konferencji trafić na strony portalu.

„Jest to bez wątpienia pionierski projekt mający na celu pokazanie pewnego trendu i pojawiających się możliwości przed tzw. mobilnym dziennikarstwem. Nikt nie oczekuje, że materiały nagrane telefonem już dziś zastąpią tradycyjne nagrania. Należy je traktować raczej jako wartościowe uzupełnienie serwisu Bankier.TV i zbieranie doświadczeń z tego obszaru”  – mówi Maciej Klepacki marketing manager Bankier.pl.

Zastosowanie urządzeń multimedialnych Nokia Nseries dostarczonych przez Nokia pozwoliło redakcji portalu Bankier.pl na w pełni mobilne dziennikarstwo i wykroczenie poza standardowe nagrania multimedialne umieszczane dotychczas na portalu.

„Jesteśmy przekonani, że dzięki takim urządzeniom jak Nokia N93, wideo stanie się takim samym masowym zjawiskiem jak mobilna fotografia” — powiedział Kuba Pancewicz, dyrektor generalny Nokia Poland. „Dzięki współpracy z portalem Bankier.pl możemy pokazać internautom, że pliki wideo można przesyłać nawet w oryginalnych rozmiarach bezpośrednio z urządzenia do internetowych serwisów wideo. Dzięki mobilnemu komputerowi multimedialnemu Nokia N93 dzielenie się najświeższymi informacjami jest tak łatwe, jak ich nagrywanie i oglądanie”.– dodaje Kuba Pancewicz.

Zarówno Bankier.pl jak i Nokia Poland nie wykluczają dalszej współpracy w obszarze zastosowania multimediów i nowoczesnych technologii.
Bankier.pl S.A., obecny na rynku od 2000 r., jest liderem na polskim rynku internetowych firm mediowych koncentrujących się na sektorze finansów. Spółka czerpie przychody ze sprzedaży powierzchni  reklamowej oraz z pośrednictwa i doradztwa finansowego. Bankier.pl oferuje produkty i usługi blisko 40 renomowanych instytucji finansowych, które poprzez kanały dystrybucji portalu dostępne są dla ponad 7 milionów osób miesięcznie. W skład Grupy Bankier.pl wchodzą portale i serwisy zaliczane do czołówki witryn w swoich kategoriach tematycznych: Bankier.pl, Twoja-Firma.pl, PIT.pl, VAT.pl, PRNews.pl i Mojeauto.pl

Grupa Bankier.pl przyciąga coraz większą liczbę użytkowników, głównie osób zainteresowanych tematyką finansowo-biznesową. W styczniu 2007 roku ich liczba wyniosła 1,65 miliona, a łączna liczba odsłon przez nich wygenerowanych 51,6 miliona.
19 czerwca 2006 Bankier.pl S.A. zadebiutował na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

O firmie Nokia
Nokia jest światowym liderem w dziedzinie komunikacji bezprzewodowej, dążącym do trwałego rozwoju szeroko pojmowanej mobilności. Nokia łączy ludzi i daje im dostęp do ważnych informacji za pomocą łatwych w użyciu i innowacyjnych produktów, takich jak telefony komórkowe, a także urządzenia i rozwiązania do fotografii i wideo, gier, multimediów, pracy zawodowej i komunikacji w firmie. Nokia oferuje sprzęt, rozwiązania i usługi operatorom sieci oraz przedsiębiorstwom. www.nokia.com.pl


Dodatkowe informacje:
www.nokia.com.pl
[email protected]; (22) 654 76 86 – infolinia Nokia

Agencja 21
Monika Konieczna, tel. 0-601 930 488,
e-mail: [email protected]
ul. Nowy Świat 49, II p. lok. 207
00-042 Warszawa


 

Źródło Bankier.pl. Dostarczył netPR.pl
Authors
Tags , , ,

Related posts

Top